Gülüş Tasarımı

Gülüş Tasarımı

Gülüş tasarımı sonuçları herkes tarafından çok beğenildiği için insanlar diş hekimine giderek en baştan estetik bir gülüş tasarlamak ister. Sadece estetik olarak da değil ağız bakımının sağlığı için de gülüş tasarımı yapan çok fazla kişi vardır.

Gülüş Tasarımı Nedir?

Gülüş tasarımı dişlerinden görünüm ve sağlık olarak memnun olmayan kişiler tarafından tercih edilir. Diş etleri yüzünden ortaya çıkan hastalıklar, estetik açıdan bozulan dişlerin görüntüsü sonucunda güzel ve doğal bir görünüme sahip olmak isteyen kişilerin yaptırdığı bir işlemdir. Gülüş tasarımı estetik diş hekimlerinin yaptığı bir uygulamadır. Gülüş tasarımının multidisipliner bir yaklaşımı vardır. Yani tek bir uygulama içerisinde birden fazla işlem yapılır.

Gülüş tasarımında yapılan işlemler kişinin yaşına, cinsiyetine ve yüz hatlarına göre değişecektir. Eğer kişide herhangi bir diş ve diş eti rahatsızlığı varsa ilk olarak bunlar tedavi edilir. Daha sonra hastanın ihtiyacına göre protez, diş implantı, diş beyazlatma, diş eti estetiği gibi işlemler yapılmaktadır. Aynı zamanda ortodontik tedaviler, zirkonyum kaplamalar ya da porselen kaplamalar gibi büyük işlemler de yapılmaktadır.

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Gülüş tasarımı yaptırmak isteyen kişiler ilk olarak estetik beklentilerini belirlemelidir. Buna göre doktoruna nasıl bir gülüşe sahip olmak istediğini detaylıca anlatmalıdır. Daha sonra doktor hastanın tüm detaylı muayenesini gerçekleştirir. Hastanın ağzından gerekli ise belirli ölçüler de alınır. Daha sonra ölçülere göre bilgisayar ortamında hastaya en çok uyacak gülüş tasarımı yapılır. Planlamalar tamamlandıktan sonra ilk olarak ortodontik tedavilerden başlanır. Hastanın sağlıklı bir ağız yapısına sahip olabilmesi adına her türlü tedavi yapılır. Tüm cerrahi işlemler tamamlandıktan sonra diş beyazlatma yapılır. Daha sonra estetik bir gülüş için gereken botokslar yapılır. Eğer botoks yetersizse kaplamalar yapılır. Tüm diş işlemleri yapılırken dudak şekli de göz önünde bulundurulur. Eğer dudakta yapılması gereken bir işlem varsa o da yapılır ve gülüş tasarımı tamamlanır.

0534 058 86 08