İnternal Bleaching

İnternal Bleaching

İnternal bleaching bir diş beyazlatma yöntemi olarak uygulanmaktadır. Dilimize İngilizce bir kelimeden türeyerek gelmiştir. Güvenilir ve sağlıklı beyazlatma sistemi olarak da tanımlanır. İçten beyazlatma olarak da bilinmektedir. Uygulama alanları oldukça geniştir. İnternal bleaching tedavisine normal bir beyazlatma tedavisi sonuç vermemesi durumunda başvurulur.

İnternal Bleaching Nedir?

İnternal bleaching etkisi uzun yıllar boyunca beyaz diş görünümü kazanmak isteyen kişiler tarafında kullanımı yapılmaktadır. Ağrı ve acı olmadan uygulanmaktadır. Diğer diş beyazlatma yöntemleri arasında tek bir farklı bulunur. Uzun yıllar içinde kullanımı yapılır. Dişlerin yalnızca dış katmanları a uygulanan bir beyazlatma sistemi olarak da uygulanmaktadır.


Beyazlatma olarak kullanan bu uygulama kanal tedavi gören ve fişleri sararmaya  başlayan kişilere uygulanmaktadır. Tedavi ve beyazlatma süreci dişe ve uygulanan kanal tedavisine zarar vermeden etkileşim halimde uygulanmaktadır. Dişlerde oluşan renk değişimlerini önlemek için de kullanımı yapılmaktadır. Kanal tedavisi sırasında ölü dişlere işlem uygulanması sonucunda dişlerin iç kısımlarında sararma, karartma ve turuncu bir renk oluşmaya başlar. Dişlerin bu renk değişiminden hızlı bir şekilde kurtulmasını sağlar.

İnternal Bleaching Tedavi Süreci

İnternal bleaching süreci tek bir seans yada dişin durumuna bağlı olarak birkaç seans da sürmektedir. Normal bir beyazlatma tedavisi kadar etkili olmaktadır. Dişlere uygulanan doğru bakım ve fırçalama teknikleri ile çok uzun yıllar boyunca renk değişimi olmadan kullanımı mümkündür. Diş üzerine bir jel uygulanarak sonrasında dolgu yapılmaktadır. Bu işlemin tamamlanması ve etkisini göstermesi açısından iki seans yeterli olmaktadır.


Dişin kron kısmı tarafında jel aktarımı yapılarak beyazlatma işlemine başlanır. Normal olarak diş beyazlatma sisteminden biraz daha uzun sürebilen işlemlerdir. Hastanın durumuna ve dişlerin durumuna bağlı olarak süreler değişmektedir. Diş renginden yaşanan kayıpları yok etmede başarı yakalayan uygulamalardır.

0534 058 86 08