Kuafaj Tedavisi

Kuafaj Tedavisi

Kuafaj tedavisi çürük oluşan dişlerde pulpa kısmına doğru çürüğün yaklaşmaya başlaması durumlarında yapılan tedavi yöntemidir. Kuafaj tedavisi, tedavinin yapılması sırasında pulpa dokusunun açılmaya başlaması ve iltihap oluşumunun önlenmesi için gerekli olan malzemeler kullanılarak uygulanmaktadır. Ağrı ve acı oluşumu kişiden kişiye göre değişmektedir.

Kuafaj Tedavisi Kimlere Yapılır?

Kuafaj tedavisi yaptırmak için alanında uzman olan doktor tarafından müdahale edilmesi gerekmektedir. Diş dokuların da yaşanan çürük ve iltihaplanma durumlarında kişiler aşırı oranda ağrı ve acı oluşumuna maruz kalmaktadır. İltihap oluşumu diğer diş alanlarına da zarar verme yapısına sahiptir. Bu nedenle mutlaka bir doktor tarafından iltihap önlenmesi için uygulama ve tedavi başlatılması gerekmektedir.
Kuafaj tedavileri genel olarak çürük ve iltihap sosunu yaşayan kişilerde uygulamaktadır. Doğal diş dengesi korunarak çürüklere müdahale edilmektedir. Pulpa korunarak oluşan boşluklar doldurulmaktadır. Pulpa iltihabı farklı belirtilerle kendini göstermektedir. Dişlerde oluşan renk değişimleri, sıcak ve soğuk ürün tüketimi sırasında oluşan ağrı ve hassasiyet, geceleri uyku sırasında oluşan şiddetli ağrılar belirtiler arasında bulunmaktadır.

Kuafaj Tedavi Süreci

Kuafaj tedavi süreci pulpa dokusunda yaşanan canlılık kaybı nedeniyle daha uzun sürebilmektedir. Geç kalınan diş hastalıklarında ve iltihap sorunlarında tedavi tamamlama süreci bir kaç hafta olmaktadır. Kuafaj tedavisi sırasında diş sağlığını korumak amacıyla kanal tedavisi de uygulanmaktadır. Amacı diş sağlığının ve doğal diş yapısının korunarak ileriki dönemlerde kişilerin daha sağlıklı diş görünümüne sahip olmalarını sağlamaktır.


Kuafaj tedavisi faydalı bir uygulamadır. Diş kayıplarının etken müdahale ile önlenmesinde kullanılan tedavi türüdür. Diş çekimine gerek duyulmadan diş hastalıkları ve pulpa hastalığı tedavi edilir. Uzun yıllar boyunca yapılan dişler sağlıklı ve güzel görünüm içinde kullanılmaya devam edilir.

0534 058 86 08