Çocuk Diş Hekimi Ankara Demetevler

ÇOCUK DİŞ HEKİMLİĞİ-PEDODONTİ

Bebeklerin ve çocukların (0-13 yaş grubu) süt ve daimi dişlerinin sağlıklı olarak gelişmesini, meydana gelebilecek olumsuzlukların (çürük, travma, kalıtımsal etkenler) yaratabileceği etkileri düzeltmeyi hedefleyen diş anabilim dalı Pedodonti – Çocuk Diş Hekimliği’dir.

ÇOCUK DİŞ HEKİMİ ANKARA

Ankara Yenimahallede bulunan kliniğimizde çocuk diş hekimliği adına her türlü çalışma yapılmaktadır.

Çocuklar rutin olarak 6 ayda bir diş hekimi kontrolünden geçmelidirler. Süt dişleri nasılsa geçici dişler gibi göründüğü için aileler tarafından fazla önemsenmemektedir. Fakat süt dişlerinde gelişen olumsuzluklar(çürük,travma,enfeksiyon vs.) çocukların yeme içme gibi fonksiyonlarının aksamasına,büyüme gelişim geriliğine kadar uzanan geniş bir alanı etkilemektedir. Ayrıca süt dişlerinde gelişen enfeksiyonlar henüz oluşmakta olan daimi dişleri etkileyip onlarda kalıcı hasarlara sebebiyet verebilmektedir.

ÇOCUK DİŞ HEKİMİ YENİMAHALLE

Yenimahalle Demetevler 12. Cadde üzerinde bulunan kliniğimiz çocuk hastalarımızın korkularını yenerek onların ağrılarını geçirirken diş hekimi fobisi yaşamadan tedavilerinin tamamlanmasına yardımcı olmaktadır.

Geniş hekim kadromuz çocuklara ve ailelerine tedavinin yanısıra düzenli diş bakımı alışkanlığı kazandırtmayı  ve etkili fırçalamanın nasıl yapılacağını öğretmeyi amaçlamaktadır.

ÇOCUK DİŞ HEKİMİ DEMETEVLER

Kliniğimiz Ankara Yenimahalle Demetevler 12. Cadde üzerinde bulunmaktadır.çocuk diş hekimliği alanında geniş bir tedavi protokolüne sahip olmamızla bereber çocuğunuza ve sizlere sıcak bir ortamda hizmet sunulmaktadır. Diş kliniklerininin çocuklar için korkulacak bir yer olmadığını, yapılan tedavilerin gayet rahat ve eğlenceli geçeceğini benimsetmek en büyük hedeflerimizden birisidir.

0534 058 86 08