İmplant Üstü Sabit Protezler

İmplant Üstü Sabit Protezler

İmplant üstü sabit protezler implant üstü protezlerin bir çeşididir. Diş hekimi tarafından yapılan bu protezlerin hangi durumlarda yapılması gerektiğini de diş hekimleri bilir. Bu nedenle diş hekimi implant üstü sabit protezin kullanımına karar verirse bu yönde işlemlere başlanır.

İmplant Üstü Sabit Protez Nedir?

İmplant üstü sabit protez yapılan kişi tarafından hiç çıkarılmayacak şekilde uygulanmaktadır. Bu sebeple hastalara oldukça kolaylık sağlayan bir implant türüdür. Hem hastalar hem de diş hekimleri bu implant türünü çok tercih etmektedir. Az sayıda ya da tekli diş eksikliklerinde neredeyse her zaman implant üstü sabit protez çeşidi kullanılmaktadır. Çoğunlukla tam dişsizlik durumunda da tercih edilmektedir. Tüm ağız içerisinde sabit bir implant yapıldığı zaman çok uzun süreler kullanmak da mümkün olur. Başarılı bir sabit protez yapımı için en iyi tekniğini materyalin kullanıldığı en doğru koşullarda yapıldığından emin olunmalıdır. Bu işlemde hekimin deneyimi de çok önemlidir.

İmplant Üstü Protezin Avantajları

İmplant üstü protezin avantajları şu şekildedir;

  • Ağız hijyenine iyi bakılırsa eğer ömür boyu kullanılabilir.
  • Çenede bulunan kemik kaybını önlemeye yardımcı olacaktır.
  • Konuşurken ya da yemek yerken hiçbir şekilde kayma yapmazlar.
  • Hem estetik açıdan hem de fonksiyonel açıdan oldukça kullanışlı olmalarının yanında doğal diş görüntüsüne sahiptirler.

İmplant Üstü Protez Çeşitleri

İmplant üstü sabit protezin 2 çeşidi bulunmaktadır. İmplant üstü protez çeşitleri Simante sabit protez ve hibrid sabit protez olmak üzere 2’ye ayrılır. Bu iki yöntem hastaların ağız yapılarının yanında diş etlerine ve çene kemiklerine göre uygulanmaktadır. Yöntemleri hastanın ağzı yapısını detaylı bir şekilde inceleyen diş doktoru belirleyecektir. Kişiye en uygun çeşit belirlendikten sonra hiç vakit kaybetmeden implant üstü sabit protez işlemine geçilebilir.

0534 058 86 08