Lazerle Diş Beyazlatma

Lazerle Diş Beyazlatma

Lazerle diş beyazlatma son dönemlerde kullanımı artmış olan bir yöntemdir. Bu işlem sadece diş hekimlerinin kullanacağı malzemeler ve yöntemlerle yapılmaktadır. Lazerle diş beyazlatma ortalama 45- 60 dakika süren bir işlem olduğu için pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Lazerle Diş Beyazlatma Nedir?

Lazer yöntemi ile diş beyazlatma kimyasal maddelerin birleşimi olan bir jel ve beyazlatmaya yarayan bir ışın aracılığıyla rengi sarılaşmış ya da koyulaşmış olan dişlerin rengini açmak için uygulanan bir yöntemdir. Dentin tabakasında ve diş minesinde oluşan renklenmeler için hidrojen peroksit ya da karbamid peroksit kullanılarak dişin renginin ağartılması amaçlanır. Şu an diş beyazlatmak amacıyla pek çok diş beyazlatma ürünü kullanılmaktadır. Fakat bu ürünlerin çok fazla etkisi olmadığı için gözle görülebilir bir beyazlatma sonucuyla karşılaşmak zordur. Bu nedenle lazerle beyazlatma işlemi çok fazla tercih edilmektedir.

Lazerle Diş Beyazlatma Yapımı

Lazer diş beyazlatma yöntemi için kişilerin diş hekimine başvurması gerekir. Evde yapılabilecek diş beyazlatma yöntemlerinin aksine lazerle diş beyazlatma için diş hekimi kontrolü çok önemlidir.  Diş hekimi hastayı bu yönteme uygun olup olmadığını tespit edebilmek için muayene eder. Eğer ağız yapısı uygunsa tedaviye başlar. Seansın ilk adımında dişler detaylı bir şekilde temizlenir. Bir sonraki adımda dudaklar ve diş etleri zarar görmesin diye hastaya bir koruyucu takılır. Daha sonra dişlerin üzerine lazerle diş beyazlatmaya uygun bir jel sürülür. Dişlerin üzerinde jel varken 30 saniyelik aralıklar ile diş üzerine ışınlanma yapılır. Işınlanma süresi hem kullanılan cihaza göre hem de hastaya göre değişiklik gösterir. İşlem tamamlandıktan sonra jeller temizlenir. Ardından ağza yerleştirilen koruyucu çıkartılır. Eğer ihtiyaç varsa doktor tarafından öneriler yöntemlerin doğrultusunda evde diş beyazlatma yöntemleri ile tedavi desteklenir.

0534 058 86 08