Kanal Tedavisi

Kanal Tedavisi (Endotonti)

Kanal tedavisi enfeksiyon oluşan dişlerde enfeksiyonun yarattığı tahribatın ortadan kaldırılması ve dişlerin ileriki dönemlerde mikrobik sonuçlar yaşamaması adına yapılan tedavi işlemlerinden biridir. Kanal tedavisinin yapılışı aşamasında dişlerde bulunan kökler ve sinirler çıkartılır. Diş içi ve yüzeyi temizlenir ve oluşan boşluklar da doldurulur. Diş tedavisi yaptırmak ve diş kaybını uzun süreler boyunca uğraşmak zorunda olan kişilere yapılmaktadır.

Kanal Tedavisi Tedavi Süreci

Kanal tedavisi yapılacaklar/diş çürüklerinde gerekli olan çürük temizleme ve doğru tedavi yöntemleri uygulanarak dişler zamanında sağlığına kavuşmaktadır. Tedavi edilmeyen diş çürükleri ileriki dönemlerde ciddi oranda diş kayıplarına neden olabilmektedir. Bu nedenle zamanında tedavi her dönem için önemlidir. Diş üzerimde oluşan çatlaklar, kırılmalar, yıpranmalar, diş çürükleri ve diş kayıpları yaşayan kişilere uygulanmaktadır. Etkili ve başarılı sonuçlar vermektedir.


Diş apsesine neden olacak her türlü sorun tedavi sırasında ortadan kaldırılmaktadır. Apse erken tedavi edilmemesi durumunda ilerleyerek yüz, boyun ve çeneye kadar ilerleyen iltihaplı durumun oluşmasına neden olacaktır. Her hastalık gibi diş hastalıklarında da erken teşhis ve tedavi büyük önem taşımaktadır. Uygun fiyatlarla istenilen kanal tedavisi yapılır.

Kanal Tedavisi Avantajları

Kanal tedavisi sonrasında dikkat edilecekler arasında tedavi bitimi sonrasında hemen sıcak ve aşırı soğuk olan ürünler ve yiyeceklerin tüketimi yapılmamalıdır. Oldukça hassas bir tedavi yöntemidir. İlk tedavi sonrasında acı ve ağrı oluşumu olacaktır. Bu nedenle doktor tarafından kişilere gerekli olan bilgiler verilir. Tedavi bitinceye kadar sert ve kabuklu olan yiyeceklerin tüketimi yapılmamalıdır. Dişlerin daha sağlıklı bir görünüm kazanması açısından faydalı bir tedavi yöntemidir.


Yaş grubu arasında zorunlu haller dışında küçük yaş grubundaki çocuklara uygulanmaz. Kana tedavileri başarı oranı %96 civarında olmaktadır. Uzun yıllar boyunca dişlerin sağlıklı olarak kullanımına imkan tanır. Doğal diş yapısının bozulmadan korunması aşamasında her zaman güvenle tercih edilen tedavi yöntemleri arasında bulunmaktadır. Doğru diş bakımın ve temizliği yapılarak kanal tedavisi ile hastalıklardan kurtulan dişleri uzun yıllar boyunca sorun yaşamadan kullanmak mümkündür.

Kanal Tedavisi Hakkındaki Videomuz

0534 058 86 08