PEMBE ESTETİK VE DİŞ ETİ ESTETİĞİ HAKKINDA MERAK EDİLENLER

Estetik bir gülüş sadece düzgün sıralanmış, beyaz dişlerle elde edilebilen bir göürntü değildir. Bunların yanı sıra kişinin diş eti görünümü de fazlasıyla etkilidir.

Sağlıklı bir diş eti görünümü soluk pembe renktedir. Sıkı bir yapısı vardır. Diş eti sağlığı bozulursa bu görüntüü ortadan kaybolabilir.

Güzel bir gülüş hattı için diş etlerinin, dişlerin, yüz simetriğine uyumlu bir biçimde sıralanaması gerekmektedir. Bazı kişilerde diş eti yapısı istenilen bir şekilde olmayabilir. Çok fazla diş eti görünütüsü ya da asimetrik bir görüntü olabilir. Bu tarz durumlarda elektro cerrahi lazer gibi işlemlerle diş etinin asimetrik veya istenmeyen görüntüsü anatomik dokuların elverdiği sürece düzeltilebilmektedir.

PEMBE ESTETİK NASIL YAPILIR?

Başlamadan önce bir periodontoloji uzmanının detaylı muayene etmesi şarttır. Ardından nasıl bir tedavi yolu izlenilmesi gerektiğine uzman tarafından karar verilir ve hasta bu konuda bilgilendirilir. Lazerle diş etinin kesilmesi (gingivektomi) ve diş etinin düzeltilmesi (gingivoplasti) işlemleri yapılmak suretiyle hastanın diş eti mağduriyeti giderilir.

Pembe diş eti estetiği genellikle 15 ila 60 dakika arasında sürer ve diş etleri 10 ila 21 gün arasında tamamiyle iyileşmiş olur. Ancak bu dönem içinde diş hekiminin talimatlarına uyulması ve sağlıklı dişler için gerekenlerin yapılıyor olması önemlidir.

Lazer veya elektro cerrahi işlemleriyle gerçekleştirilen pembe estetik, acısız ve kanamasız gerçekleştirilen kolay bir uygulamadır. Gelişimini tamamlamış tüm yetişkin bireylere yapılabilir. Estetik sonrasında, hastanın dişlerinde de sorunlar var ise, lamineler veya zirkonyum diş kaplamaları yapılarak kişinin daha güzel ve sağlıklı bir ağız içi yapısına kavuşması sağlanır.

0534 058 86 08