Porselen Lamina Ankara Demetevler

Porselen Lamina

Porselen lamina sağlamlığı ve estetik görüntüsü sayesinde hem diş hekimleri hem de hastalar tarafından çok fazla tercih edilir. Yapım aşamasının kolay olması da en büyük avantajlarından biri olduğu için ağız yapısında çok diş kaybı olmayan hastalarda yapılan bir işlemdir.

Porselen Lamina Nedir?

Porselen lamina kullanımı çok kolay olduğu için pek çok kişi tarafından tercih edilir. Porselen lamina dişlerin pozisyonlarının, formunun ve renginin değiştirilmesi amacıyla kullanılmaktadır. Beyazlatma işleminde herhangi bir olumla karşılaşmayan kişilerde, şekli ve yapısal formu iyi olmayan dişlerde, ayrık dişleri birleştirmede, aşınmış ya da kırık dişlerin düzeltilmesinde, yapısı ve rengi bozulmuş olan eski dolguların onarılmasında, eğri ya da çapraşık dişlerin düzeltilmesinde kullanılır.

Porselen Lamina Avantajları

Porselen lamina avantajları şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Dişlere en az müdahale yaptırmak isteyenler porselen laminayı tercih etmelidir. Dişlere müdahale az yapıldığı için porselen lamina kaplama çok kısa bir süre içerisinde yapılmaktadır.
  • Porselen laminanın ışık geçirgenliği çok yüksek olduğu için doğal diş görüntüsüne sahiptir. Doğal görüntü isteyenler porsenel lamina tercih etmelidir.
  • Porselen laminalar sayesinde diş ve diş etinin birleşiminde kusursuz geçiş elde edilir. Metal destekli olan porselen köprülerde diş eti kısmında yansıma oluşur. Bu da doğal görüntüyü tamamen kaybettirir. Porselen laminalarda bu sorun gözlemlenmez.
  • Toplam tedavi süresi olabildiğince kısa tutulur. Diğer kaplamalarda yapılan aşamalar gibi uzun aşamalara sahip değildir. Bu nedenle kişiler kısa bir süre içerisinde hayallerindeki dişlere sahip olabilir.
  • Porselen lamina cilalanmış hazır bir şekilde prova edilmektedir. Cilası yüksek derece içerisinde yapıldığı için aşınma direnci çok yüksektir. Kahve, çay ya da sigara gibi renklenmelere ve aşınmalara neden olan faktörlerden etkilenmez. Aynı zamanda porselen laminanın kayganlığından dolayı diş üzerinde diş taşı oluşmaz.
0534 058 86 08